PSSiAP Zielona Góra

2018

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Projekty i działania

Aktualne projekty i działania prowadzone przez zielonogórskiego biura PSSiAP

Pandemia a trudności szkolne, emocjonalne i społeczne u uczniów szkół ponadpodstawowych

Pandemiczna rzeczywistość, zmienne warunki edukacyjne i ograniczony kontakt społeczny mogły w znaczącym stopniu wpłynąć na funkcjonowanie młodych osób. Naszym celem jest poznanie i zrozumienie istoty tych trudności, a także stworzenie zajęć, które odpowiedzą na aktualne potrzeby uczniów.

Pomoc obywatelom Ukrainy

Prowadzenie czynnych działań mających na celu pomoc uchodźcom w adaptacji i przystosowaniu się do życia w zupełnie nowej codzienności. 

Projekt "Chłopaki też płaczą"

Głównym celem kampanii, jest uświadomienie społeczeństwa na temat istniejących społecznych problemów mężczyzn, wysokiego wskaźnika samobójstw u osób tej płci i otwarcie dyskursu społecznego na dostrzeganie swoich problemów nawzajem.

Ebook psychodeukacyjny

Tworzenie e-booka psychoedukacyjnego, który będzie pełnił rolę przewodnika po pomocy specjalistycznej. Czytelnicy i czytelniczki będą mogli dowiedzieć się m.in.: czym określeni specjaliści się zajmują, w jaki sposób szukać wsparcia, jak przygotować się do konsultacji oraz czym kierować się w wyborze specjalisty. Przewodnik będzie darmowy i ogólnodostępny.

Aktualności i wydarzenia

Jeszcze nie opublikowaliśmy aktualności lub informacji o wydarzeniach 

Historia

Biuro PSSiAP Zielona Góra istnieje od 2018 roku. Działamy przy Uniwersytecie Zielonogórskim, na wydziale Nauk Społecznych. Obecnie mamy u siebie sekcję PR i warsztatową. Nasze Biuro jest stosunkowo „młode”, jednak w tym czasie udało się zrealizować ciekawe projekty i rozwinąć się na tyle, aby dalej kontynuować coraz to lepszą działalność. Biuro składa się z zaangażowanych osób, które chcą robić coś „ponad” niż tylko studia. Jesteśmy po to, aby poszerzać horyzonty i integrować środowiska psychologiczne w celu rozwoju i działania. Ludzie mogą widzieć PSSiAP Zielona Góra jako ciekawą inicjatywę, wyjście naprzeciw
stereotypom i tylko studiowaniu i urozmaicaniu działań na naszej uczelni, których jest niewiele.

Kontakt

Adres

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Nauk Społecznych, Campus B
al. Wojska Polskiego 69
65-762 Zielona Góra

Media społecznościowe