PSSiAP Wrocław

1998

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Projekty i działania

Aktualne projekty i działania prowadzone przez wrocławskie biuro PSSiAP

Konferencja "Dni Psychologii"

Konferencja popularnonaukowa, która porusza tematy związane z dziedziną psychologii. Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów, jak i osób interesujących się psychologią hobbistycznie. Każda edycja poświęcona jest innemu obszarowi – minione edycje dotyczyły funkcjonowania mózgu, konfliktów i empatii, miłości i seksualności. Wydarzenie trwa zwykle dwa dni i składają się na nie liczne wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne. Organizowane jest stacjonarnie w różnych obiektach kultury we Wrocławiu.

Sekcja trenerska

Reaktywowaliśmy sekcję trenerską. Niedawno odbyło się spotkanie z doświadczonymi byłymi członkami PSSiAPu, którzy przeszkolili nowych trenerów i trenerki. Członkowie należący do tej sekcji będą zdobywać umiejętności prowadzenia warsztatów, biorąc udział w szkoleniach, a następnie wykorzystają zdobytą wiedzę, prowadząc warsztaty w PSSiAPie, w Instytucie Psychologii UWr, a także we wrocławskich liceach.

Światowy Dzień Choroby Dwubiegunowej

Z okazji Światowego Dnia Choroby Dwubiegunowej organizowana jest akcja w pod nazwą Biegun Wsparcia. Wydarzenie to cieszy się dużą popularnością, a składa się na nie webinar poświęcony różnym aspektom ChAD oraz akcja w mediach społecznościowych, polegająca na publikacji zdjęć z symbolicznie zasłoniętą połową twarzy, oznaczonych hasztagiem #biegunwsparcia. W ten sposób okazujemy solidarność osobom dotkniętym tą chorobą.

Podcast PSSiAP x Akademickie Radio LUZ

W 2022 roku rozpoczęliśmy współpracę z akademickim radiem LUZ. Udało nam się
wspólnie stworzyć PSSiAP podcast, gdzie wspólnie z przedstawicielem radia
rozmawiamy o szeroko pojętej psychologii. Nasi członkowie, należący do sekcji
radiowej, pojawiają się też w innych audycjach radia LUZ.

Wrocławski PSSiAP zrzesza niezwykle kreatywnych i aktywnych ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów i są gotowi do działania, W zawiązku z tym realizujemy mnóstwo ciekawych projektów. W ostatnim roku udało nam się zorganizować:

  • Dzień Zdrowia Psychicznego w Instytucie Psychologii
  • Warsztaty integracyjne dla studentów 1-szego roku Psychologii
  • Dzień Życzliwości
  • Akcję edukacyjną w mediach społecznościowych z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją
  • Webinar i akcję edukacyjną w social mediach na Światowy Dzień Mózgu
  • Cykl wykładów Jak zostać, czyli rozmów ze specjalistami z różnych obszarów psychologii

Aktualności i wydarzenia

Jeszcze nie opublikowaliśmy aktualności lub informacji o wydarzeniach 

Historia

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego oficjalnie przyłączyli się do działalności PSSiAP w 1998 r. Przez długi czas to właśnie oni tworzyli wrocławskie biuro, jednak ostatnimi czasy dołączyli do nas również studenci SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu.

Kontakt

Adres email

wroclaw@pssiap.org

Media społecznościowe