PSSiAP Warszawa

1997

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Projekty i sekcje biura

PSSiAP Warszawa dla Fundacji

Od stycznia 2022 roku ruszył projekt społeczny, podczas którego wspieramy w zakresie personelu wolontariuszy organizacje pozarządowe oferujące psychologiczne usługi oraz promujące zdrowie psychiczne w społeczeństwie.

Głównym celem inicjatywy jest wsparcie organizacji fundacji od wewnątrz, oferując im pomoc w potrzebnych na obecną chwilę obszarach jak:

W tym dołączyły do nas jedne z największych organizacji pozarządowych w Warszawie jak Fundacja Ocalenie, Fundacja Mederi, czy Centrum Pomocy Kobietom. 

Psychologiczny Update

Przewodnią ideą podcastu jest przełożenie psychologicznej wiedzy specjalistów na praktyczne użycie w życiu codziennym – inaczej ujmując, najprościej przekazana wiedza „w pigułce” dla osób niezwiązanych z psychologią. 

Inicjatywa skupiać się będzie wokół sposobów radzenia sobie z potencjalnymi problemami, które mogą się nasilić w wyniku obecnych sytuacji polityczno-społecznych. Przekaz podcastu ma oferować wykrystalizowane psychologiczne self-help wnioski, gotowe do efektywnego zastosowania.

Historia biura

We wrześniu 2021 roku biuro warszawskie PSSiAPu odżyło po dłuższej przerwie. W trakcie intensywnego rozwoju biura rozpoczęliśmy dwa główne projekty, które obecnie silnie nakręcają jego funkcjonowanie.