PSSiAP Trójmiasto

2010

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Projekty i działania

Aktualne projekty i działania prowadzone przez trójmiejskie biuro PSSiAP

Ebook psychodeukacyjny

Tworzenie e-booka psychoedukacyjnego, który będzie pełnił rolę przewodnika po pomocy specjalistycznej. Czytelnicy i czytelniczki będą mogli dowiedzieć się m.in.: czym określeni specjaliści się zajmują, w jaki sposób szukać wsparcia, jak przygotować się do konsultacji oraz czym kierować się w wyborze specjalisty. Przewodnik będzie darmowy i ogólnodostępny.

Pomoc obywatelom Ukrainy

Prowadzenie czynnych działań mających na celu pomoc uchodźcom w adaptacji i przystosowaniu się do życia w zupełnie nowej codzienności. 

Pandemia a trudności szkolne, emocjonalne i społeczne u uczniów szkół ponadpodstawowych

Pandemiczna rzeczywistość, zmienne warunki edukacyjne i ograniczony kontakt społeczny mogły w znaczącym stopniu wpłynąć na funkcjonowanie młodych osób. Naszym celem jest poznanie i zrozumienie istoty tych trudności, a także stworzenie zajęć, które odpowiedzą na aktualne potrzeby uczniów.

Projekt "Chłopaki też płaczą"

Głównym celem kampanii, jest uświadomienie społeczeństwa na temat istniejących społecznych problemów mężczyzn, wysokiego wskaźnika samobójstw u osób tej płci i otwarcie dyskursu społecznego na dostrzeganie swoich problemów nawzajem.

Aktualności i wydarzenia

Jeszcze nie opublikowaliśmy aktualności lub informacji o wydarzeniach 

Historia

W czerwcu 2021 roku biuro wróciło do aktywnych działań po dłuższej przerwie. Po wyborach w czerwcu było nas kilku, a obecnie nasz oddział liczy 50 członków i stale się rozwija. Oddział trójmiejski tworzą studenci i absolwenci czterech uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu SWPS w Sopocie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Kontakt

Adres email

pssiap3miasto@gmail.com

Media społecznościowe