PSSiAP Poznań

1997

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Projekty i działania

Aktualne projekty i działania prowadzone przez poznańskie biuro PSSiAP

Sekcja warsztatowa #PO PROSTU

PO PROSTU polega na przeprowadzaniu warsztatów dla licealistów oraz tworzeniu nowych scenariuszy w związku z zapotrzebowaniem grupy. Jest to świetna okazja, żeby przećwiczyć swoje umiejętności i przekazać je innym. A nowi członkowie nie muszą się niczym martwić- będzie im towarzyszyć bardziej doświadczona osoba, by wspierać oraz pomóc z pojawiającymi się ewentualnie problemami!

Projekt #CoPoPsychologii

CO PO PSYCHOLOGII to nasza sekcja zorientowana na pokazanie wam możliwości rozwoju zawodowego po studiach poprzez organizację spotkań z praktykami psychologii. Odbywa się to w formie spotkań online z praktykami, podczas których możecie zapytać o wszystkie intrygujące was kwestie, oraz stacjonarnych mikrowarsztatów dla studentów. Najważniejszymi zadaniami sekcji jest nawiązanie kontaktu z praktykami, przygotowanie sali/zarezerwowanie zooma, promocja wydarzenia oraz pomoc w jego trakcie.

Sekcja seksuologiczna

SEKCJA SEKSUOLOGICZNA pozwala rozwijać się w wielu obszarach seksuologii – edukujemy, badamy, dyskutujemy, szkolimy się i obalamy mity. Współprowadzimy PSSiAP-owe konto na Instagramie, a w czerwcu świętujemy najlepszy dzień w roku – Dzień Seksu!

Sekcja bajkoterapeutyczna #PSSiAPoweCzytanie

W ramach sekcji, po przejściu odpowiedniego szkolenia, piszemy własne bajki i tworzymy zajęcia bajkoterapeutyczne. PSSiAPowe czytanie łączy się z sekcją środowiskową – spotkaniami z młodszymi pacjentami szpitala z elementami Bajkoterapii. To również możliwość do porozmawiania i zabawy z zainteresowanymi w świetlicy, która często pokazuje nam zupełnie inną perspektywę. Jedna osoba chce grać w planszówki, inna podzielić się swoją pasją, a jeszcze inna w ciszy posłuchać czytanej bajki.

Sekcja dyskusyjna #PSSiAPTalk

PSSIAP TALK- idealna sekcja dla kinomaniaków oraz skupiona na dobrej zabawie. Działanie w sekcji polega na wyszukiwaniu materiałów (filmów) na określony temat, by następnie zorganizować spotkania dla studentów, na których wspólnie oglądamy filmy, prowadzimy debatę i wymieniamy wrażeniami z filmów, oczywiście chętnie sięgając zarazem do psychologii.

Sekcja badawcza

SEKCJA BADAWCZA to przestrzeń do zaangażowania się w działania naukowe i prowadzenie badań poza kołami naukowymi. Razem szukamy pomysłów, przygotowujemy plan i pracujemy nad wspólnym dziełem naukowym z dziedziny psychologii. To okazja do promowania wiedzy psychologicznej i poruszanie nurtujących nas tematów.

Bal Psychologa

BAL PSYCHOLOGA to impreza otwarta, głównie dla studentów Wydziału Psychologii i Kognistywistyki, podczas której mamy okazję bawić się w znakomitym gronie, przebierać tematycznie i promować Biuro.

Aktualności i wydarzenia

Jeszcze nie opublikowaliśmy aktualności lub informacji o wydarzeniach 

Kontakt

Adres email

poznan@gmail.com

Media społecznościowe

Historia

W czerwcu 2021 roku biuro wróciło do aktywnych działań po dłuższej przerwie. Po wyborach w czerwcu było nas kilku, a obecnie nasz oddział liczy 50 członków i stale się rozwija. Oddział trójmiejski tworzą studenci i absolwenci czterech uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu SWPS w Sopocie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.