PSSiAP Łódź

1997

Biuro lokalne Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Sekcje biura

Sekcje działające w ramach łódzkiego biura PSSiAP

Sekcja warsztatowa

W ramach sekcji warsztatowej tworzymy i prowadzimy warsztaty dla członków Biura, uczniów szkół średnich, studentów i dorosłych.
Rozwijamy umiejętności trenerskie i umiejętności miękkie, poznajemy narzędzia szkoleniowe w formie materiałów fizycznych i dostępnych online

Sekcja bajkoterapeutyczna

Sekcja bajkoterapeutyczna zrzesza studentów zainteresowanych psychologią dziecięcą, a także psychologią rodziny. Naszym głównym założeniem jest warsztat, czyli nauka pisania historii bajkoterapeutycznych, scenariuszy zajęć, a przede wszystkim praktyka. Współpracując z przedszkolami i szkołami, mamy możliwość praktycznego wykorzystania naszej sekcyjnej wiedzy, a także bezpośredniego spotkania z osobami, czyli dziećmi, z którymi łączymy naszą przyszłość zawodową.

Sekcja PR

Zajmujemy się głównie prowadzeniem naszych profili w social mediach. Planujemy posty i generujemy pomysły na nowe akcje promocyjne. Tworzymy grafiki i piszemy teksty. Zajmujemy się też prowadzeniem i planowaniem live’ów a promocja PSSiAP to nasz główny cel. Co jakiś czas w sekcji odbywają się cykliczne szkoleniach na których szkolimy się z zakresu social mediów i omawiamy bieżące sprawy. W tej sekcji liczy się przede wszystkim kreatywność i chęć do działania. Cały czas staramy wymyślać się coraz nowsze i bardziej atrakcyjne formy przekazu i promocji koła.

Sekcja terapeutyczna

Jako sekcja terapeutyczna, zajmujemy się poszerzaniem wiedzy teoretycznej i zdobywaniem umiejętności praktycznych, dotyczących pracy z klientami/pacjentami w gabinecie psychoterapeuty. Naszym głównym założeniem jest tworzenie bazy narzędzi, z których jako przyszli specjaliści będziemy mogli korzystać, psychoedukacja, współpraca ze specjalistami, a także własny rozwój – poznawanie swoich możliwości i wyznaczanie ścieżek kariery.

Sekcja psychoseksuologii

W naszej sekcji zgłębiamy wiedzę na temat ludzkiej seksualności w ujęciu psychologicznym. Interesujemy się również edukacją seksualną i pragniemy uświadamiać społeczeństwo. Dzielimy się informacjami na temat wydarzeń ze świata seksuologii, a w planach mamy regularne dyskusje, wspólne czytanie literatury seksuologicznej czy też organizację przeróżnych webinarów i warsztatów ze specjalistami w tej dziedzinie.

Sekcja psychodietetyczna

Głównym celem sekcji psychodietetyki jest psychoedukacja, poszerzanie wiedzy w zakresie zaburzeń odżywiania oraz innych zagadnień. Dzielimy się także wiedzą i ciekawostkami z dziedziny dietetyki. Każdy, kto należy do naszej sekcji, co jakiś czas szuka informacji na tematy związany z psychodietetyką i dzieli się tym na forum grupy. Zajmujemy się również organizacją cyklicznych spotkań ze specjalistami, które bardzo poszerzają naszą wiedzę i kompetencje.

Aktualności i wydarzenia

Jeszcze nie opublikowaliśmy aktualności lub informacji o wydarzeniach 

Historia

W Łódzkim biurze PSSiAP pracujemy w sekcjach, co umożliwia nam skoncentrowanie się na wybranych obszarach tematycznych. Współtworzymy 6 sekcji, są to: sekcja bajkoterapeutyczna, sekcja psychodietetyki, sekcja psychoseksuologii, sekcja PR, sekcja terapeutyczna oraz sekcja warsztatowa.

Kontakt

Adres

Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Smugowa 10/12
91-433 Łódź

Adres email

lodz@pssiap.org

Media społecznościowe